Sayfalar

Seo Nedir ?

   Seo, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı, Arama Motoru Optimizasyonu olan bu kelime, son yıllarda oldukça önem kazanmıştır.

  Bizler Seo yerine, Türkçe karşılığı olan AMO kelimesini kullanacağız.

  Bir siteyi, arama motorlarına uygun hale getirmek çok önemlidir. ama bunu yaparken ziyaretçileri ikinci plana atarsanız, direk olarak arama motorlarını da ikinci plana atmış olursunuz. Çünkü arama motorları, ziyaretçilerin aradıklarını kolay bir şekilde bulmalarını amaç edinmiştir. Arama motorları ziyaretçi odaklı çalışıyorsa, yapacağınız siteler de ziyaretçi odaklı olmalıdır.

     Sitenize giren biri, belirli bir konuyu aradığı için gelmiştir. Aradığı konu hakkında güzel bilgiler bulursa, o konudan tatmin olursa, doğru yönlendirmeler ile aradığı konu hakkında farklı yazılara ulaşırsa memnun olur. Bu memnuniyeti Google pozitif yönde değerlendirir.

   Peki Google, ziyaretçinin memnun olduğunu nasıl anlar ?

   Sitenizden memnun olan bir ziyaretçi, sitenizde uzun süre kalır. Sayfada kalma süresi ne kadar fazla olursa, Google bunu pozitif değerlendirecektir. Bir sonraki aramada, sizi bir üst basamağa çıkaracaktır.

   Devamı gelecek..


Navigation

Social Media